Novinka vo svete - zvaná fotožalúzia

Žalúzie s fotopečaťou

Žalúzie s fotopečaťouAk bývate dlhú dobu v rovnakom obytnom priestore, určite vás jedného dňa doslova prepadne túžba niečo zmeniť v okolitom interiéri. Niekedy ide len o preskupenie nábytku, výmenu lustra a podobne. Dekorácie okien však boli a sú oddávna jednou z podmienok vytvorenia nového interiéru. Kým pred rokmi sa táto zmena týkala len výmeny záclon a závesov, v súčasnosti je na trhu novinka – imidžové foto -žalúzie

V skutočnosti ide o úplne bežné žalúzie, ktoré však na svojom povrchu nemajú bežné farby, ale vysoko kvalitné fotografické obrazy. Tieto vyniknú nielen v uzatvorenej polohe lamiel žalúzií, ale aj pri ich miernom pootvorení. Foto – žalúzie premenia váš interiér na niečo unikátne, imidžové, nadčasové.

Podčiarknu vašu osobnosť a zmenia aj ten najobyčajnejší a nudný priestor na miesto, kam sa budete radi vracať. Nemusí to byť len interiér príbytku. Populárne sú tiež žalúzie s logom či heslom firmy, v ktorej pracujete a tiež žalúzie hotelov a reštauračných zariadení, ktoré vyčarujú pohodu a zmenia vnútorný priestor na nepoznanie.

Foto – žalúzie boli predstavené širokej verejnosti už dávno., Výrobný proces bol však nákladný a fototechnika tiež nebola na požadovanej úrovni. Najčastejšie sa žalúzie s fotopečaťou vyrábali pomocou rotačných bubnov tlačiarenských strojov v špeciálnom širokouhlom režime v procese, akým sa tlačia napríklad farebné magazíny.

Fotožalúzia na okneDnes je situácia iná. Nielenže sa pojem HD (High Definition) udomácnil v každej sfére, kde je potrebné zakomponovať nejaký vizuálny vnem, ale prenikol aj do výrobných oblastí, v ktorých by sme to nepredpokladali (žalúzie sem samozrejme patria). Modernému trendu dekorovania žalúzií sa podriadili aj mnohé firmy, zaoberajúce sa fototlačou a dnes je už na trhu možnosť zakúpiť si domácu tlačiareň, pomocou ktorej si môžete žalúzie na to určené „vytuningovať“ sami. V podstate sa takáto tlačiareň nelíši od bežnej, ktorú používate doma na tlačenie obrázkov z počítača.

Rozmerovo je len o niečo väčšia a má špeciálne priehradky na zasúvanie jednotlivých presne očíslovaných lamiel žalúzií. Vy si len vyberiete obrázok, ktorý sa vám páči, zasuniete lamely žalúzie podľa poradia do priečinkov a spustíte tlač. To je celý výrobný proces. Samozrejme, foto – žalúzie podomácky vyrobené musíte odniesť výrobcovi žalúzií na skompletizovanie.

Ak sa práve rozhodujete vymeniť starú tieniacu techniku za novú, vyberte si dodávateľa alebo montážnu firmu z katalógu firiem na portáli slovenského stavebníctva Stavebnik.sk
Na týchto stránkach môžete využiť aj dopytový systém a zaslať vybratým firmám žiadosť o cenovú ponuku na montážne práce.

Druhou možnosťou je, že z kvalitným obrázkom navštívite priamo výrobcu, ktorý sa fototlačou na žalúzie zaoberá. Podľa vašich rozmerov a fotonávrhu vám doslova ušije foto – žalúziu na mieru.

No a tretia možnosť je najpohodlnejšia – navštívením obchodníkov, ktoré sa zaoberajú predajom foto – žalúzií si môžete vybrať z obrovského množstva vzorov textúr a panoramatických fotografií, vytlačených profesionálne na žalúziách bežných rozmerov. Obchodníci častokrát ponúkajú možnosť, že vám do niekoľkých dní vyrobia žalúzie na základe vašich fotografií.

FotožalúzieFoto – žalúzie sú ideálnym prostriedkom k vyzdobeniu interiéru originálnymi motívmi, k obohateniu vášho života a k splneniu si svojho sna. Univerzálny charakter žalúzií s fotopečaťou vám zaručí, že aj počas horúceho leta budete mať možnosť pozerať sa na zasnežené končiare a naopak, v treskúcej zime sa ocitnete na slnkom zaliatom ostrove.

Neopakovateľne nádhernými motívmi žalúzií sú západy slnka, modré vlny na mori, portréty milovanej osoby, fotografie zvierat (zvlášť šeliem) či rôzne podoby obrovského mesiaca.

Ak uvažujete o tom, aký darček ponúknete k sviatku svojmu šéfovi, uvažujte o foto – žalúziách. Logo firmy na nich bude nielen originálnym darom, ale podčiarkne váš záujem o firmu, v ktorej pracujete. Tak dobre ... nechal som sa uniesť, no konkurencia určite ocení vašu firemnú politiku a zrejme vznikne mnoho otázok o imidži firmy a jej tradíciách. Okrem toho sa logo na foto – žalúziách pokladá za formu nerušivej reklamy, ktorá má dokonca podprahový rozmer.

Základné profesionálne technológie na výroby foto – žalúzií sú na báze tepla a tepelnej tlače. To znamená, že obraz na žalúzií bude stále rovnaký, nevybledne pôsobením slnečných lúčov, ani sa nezdeformuje vplyvom poveternostných podmienok a tepla.

Foto – žalúzie sú originálnym spôsobom, ako vyjadriť sám seba . Sú vynikajúcim darčekom pre tých, ktorých chcete naozaj milo a originálne prekvapiť. A navyše – ide do slova o umenie. O trvalé umenie, ktoré vydrží roky.

Zaujímate sa o tieniacu techniku? Prečítajte si o moderných slnečných plachtách, ktoré by ste skvele využili pri ochrane vášho domu a jeho okolia pred letným slnkom.

Foto: jaluzi.su
(i.n.)